top of page

Prof.Dr. Cüneyt KIRKIL

1973 Elazığ doğumlu. İlk ve Orta öğrenimini Elazığ’da tamamladıktan sonra bir yıl Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda İngilizce eğitimi aldı. 1998 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Aynı fakültede Radyodiagnostik A.D.’nda başladığı tıpta uzmanlık eğitimini, Genel Cerrahi A.D.’na geçerek 2005 yılında tamamladı. Mecburi hizmetini ve askerlik görevini tamamladıktan sonra ihtisasını tamamladığı kliniğe öğretim üyesi olarak döndü. 2010 yılında Cleveland Clinic’te bariatrik cerrahi konusunda gözlemlerde bulundu. 2012’de Başkent Üniversitesi’nde böbrek nakli konusunda eğitim aldı. 2013 yılında girdiği Doçentlik Sınavı’nda başarılı oldu. Ertesi yıl Fırat Üniversitesi Organ Nakli Kliniği Böbrek Nakli Merkezi’ni kurdu. Doçentlik sınavı sonrasında mesleki çalışmalarında bariatrik cerrahiye daha çok zaman ayıran Dr. Kırkıl, bu alanda ülkemizde faaliyet gösteren çok sayıda derneğin üyesi olup faaliyetlerine katılmaktadır. 2019 yılında profesörlüğe atanan Dr. Cüneyt Kırkıl evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Üye Olduğu Obezite ve İlişkili Hastalıklarla İlgili Organizasyonlar:

1. Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği (TOSS) Yönetim Kurulu

2. Uluslararası Obezite ve Metabolik Bozukluklar Cerrahisi Federasyonu (IFSO) TOSS delegasyonu temsilcisi

3. Metabolik Cerrahi Derneği Üyesi

4. Uluslararası Bariatri Kulübü (IBC) Üyesi

 

Düzenleme ve Bilim Kurulunda Yer Aldığı Obezite ve İlişkili Hastalıklarla İlgili Konferanslar (hepsi listede yok):

1. Konuşmacı "Neden sleeve gastrektomiyi tercih ederim" (Ürdün Obezite Cerrahisi Derneği 3. Kongresi, 2022)

2. Kongre Başkanı, VI. Akdeniz Obezite ve Metabolik Bozuklukların Cerrahisi Kongresi  2021

3. Konuşmacı "Bariatrik cerrahinin fizyolojik temelleri" (2. Uluslararası Endoskopik ve Laparoskopik Cerrahi Derneği Kongresi 2021)

4. Konuşmacı "Postoperatif komplikasyonların yönetimi" (2. Uluslararası Endoskopik ve Laparoskopik Cerrahi Derneği Kongresi 2021)

5. TOSS 2020 Kış Okulu Başkanı

6. Konuşmacı "Sleeve gastrektomide standart bir teknik oluşturulabilir mi?" (TOSS Kış Okulu 2020)

7. Konuşmacı “Bariatrik cerrahi sonrası komplikasyonların cerrahi tedavisi" (Bariatrik Cerrahide Akut Komplikasyonların Yönetimi Konferansı 2019)

8. Kongre Sekreteri, V. Akdeniz Obezite ve Metabolik Bozukluklar Cerrahisi Kongresi 2019

9. Panelist "Sleeve Gastrektomi Uzman Forumu" (V. Akdeniz Obezite ve Metabolik Bozukluklar Cerrahisi Kongresi 2019)

10. Oturum Başkanı "Uzun bilio-pankreas uzuvlu LRYGB, safra reflüsü riski olmadan OAGB kadar etkilidir" (XXXI. IBC Sempozyumu 2019)

11. Konuşmacı "RYGB'de komplikasyonların önlenmesi ve tedavisi" (Akdeniz ve Orta Doğu Endoskopik Cerrahi Derneği Kongresi 2019)

12. Konuşmacı "Sleeve gastrektominin uzun dönem sonuçları" (Akdeniz ve Ortadoğu Endoskopik Cerrahi Derneği Kongresi 2019)

13. Konuşmacı "Sleeve gastrektomi sonrası kronik fistüllerin cerrahi yönetimi" (Azerbaycan Baraitrik ve Metabolik Cerrahi Derneği Kongresi 2019)

14. Konuşmacı “Bariatrik cerrahide komplikasyonların tedavisi ve tercih edilen yöntem" (TOSS Kış Okulu 2019)

15. Konuşmacı "Sleeve gastrektomi komplikasyonlarında hayat kurtarıcı stratejiler" (Azerbaycan Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Derneği Kongresi 2018)

16. Konuşmacı "Neden sleeve gastrektomi” (Türk Cerrahi Derneği Ulusal Kongresi 2018)

17. Konuşmacı "Sleeve gastrektomide komplikasyonları önlemeye yönelik son intraoperatif teknikler" (IV. Akdeniz Obezite ve Metabolik Bozukluklar Cerrahisi Kongresi 2017)

18. Konuşmacı "Re-sleeve gastrektomi" (IV. Akdeniz Obezite ve Metabolik Bozukluklar Cerrahisi Kongresi 2017)

19. Konuşmacı "RYGB'de en talihsiz olgu" (Türk Cerrahi Derneği Ulusal Kongresi 2016)

DSC_1774 copy.jpg

Open Sans bilgisayarlarda olduğu gibi mobil cihazlarda da iyi görünen, samimi bir yazı tipidir.

SUNGU ULUSOY  ( Randevu Sekreteri)

1981'de Ankara'da doğdu. İlk ve orta eğitimini Ankara'da  tamamladı. 2011 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları işletmeciliği ve Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü (önlisans) ve aynı zamanda İşletme Fakültesi İşletme (lisans) bölümlerini bitirdi. Tıp Sekreterliği (Sertifika) eğitimi aldı.  01.07.2012-01.09.2013 tarihlerinde  Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi ve Kardiyoloji Klinik Sekreterliği yaptı ve  eş zamanlı olarak İnsan Kaynakları Yönetimi, Hasta Kabul ve  İşaret Dili eğitimi aldı. 2015 yılında  Anadolu Üniversitesi Hukuk Bölümü Adalet Programı (önlisans)  mezunu oldu.  Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Sağlık  Kurumları Yöneticiliği (yüksek lisans) eğitimi aldı. Uzun süre Fırat Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nde Hasta Kabul ve Cerrahi Klinik Sekreterliği yapan Sungu Ulusoy hala aynı hastanenin acil servisinde görevine devam etmektedir. Evli ve 2 Çocuk sahibidir.

İLAYDA AYDIN (Diyetisyen)

1999 yılında Elazığ'da doğdu. İlk ve orta eğitimini Elazığ'da tamamladı. 2021 yılında Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden iyi derece ile mezun oldu. Eğitimi sürecinde bariatrik cerrahi sonrasında hasta takibi ve diyet danışmanlığı yapan bir çok diyetisyenle birlikte çalıştı. Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nde başladığı tezli yüksek lisans eğitimine hala devam etmektedir. Londra'da Kaplan International College ve Eynsferd College'de İngilizce eğitimi alan İlayda Aydın iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

ilayda vesikalık.jpg

Esra SEVİNÇ  (Site Yöneticisi)  

1968 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi MYO Turizm bölümünden mezun olduktan sonra yurtdışında otelcilik sektöründe çalıştı.   2005 yılına kadar çeşitili işletmelerde imalat müdürlüğü ve genel koordinatör olarak çalıştı. 2005-2012 yılları arasında Çin'de Dış Ticaret Ofisi kurup yönetti. Emekli oldu. Türkiye'ye dönükten sonra 4 yıl kendi dış ticaret işlerine devam etti. 2016 yılında obezite ameliyatı için Prof. Dr. Cüneyt Kırkıl ile yolları kesişti. Bir süre randevu sekreterliği ve site yöneticisi olarak birlikte çalıştılar. Ziyaret ettiğiniz web sitesinin yöneticiliğini gönüllü olarak yapmaya devam etmektedir. İyi derecede İngilizce ve Çince bilmektedir. 

bottom of page