top of page

Süeda K.

Bu video  ve kendi çalıp söylediğim şarkı, ameliyat öncesi yaşadığım stresi ve bir miktarda kıymetli anılarımı içeriyor. Miladım kabul ettiğim güne 22 gün varken henüz, stresle gün saymaya başlamıştım.. Dün 1. Ayım doldu. Zamansa, öncekinden çok daha mutlu ve huzurlu aktı. Zira şarkıda da söylediğim gibi; " yine olsa yine yaparım. Keşke deyip ölmekten güzel " :)

Bu vesileyle doktorum Cüneyt Kırkıl 'a sonsuz sevgilerle teşekkür ediyorum yeniden. Hayatımın en güzel iyi ki'sini bana kazandırdı..

Son olarak bir dipnot ekleyerek belirtmek isterim ki, doktorum Cüneyt Kırkıl son derece ilgili ve güvenilirdir.

(10.12.2017)

AYLİN N.

Benim ayaklarım da doğuştan gelen bir engel var. Çok kilolu olduğum için hayat bana çok zor geliyordu . Yürümeme ve çoğu aktivitemi yapmama engel oluyordu. Kilo vermek istiyordum. Çare aramaya  16-17 yaşında başladım .Devamlı araştırıyordum. Ama öyle böyle değil, gece gündüz bakıyorum internete. Çok zor durumdaydım. Hayatım sadece bir odanın içinde ve kedi ve köpeklerle geçiyordu . Uzun yıllar araştırdım. Ama bu arada yaşım küçük olduğu için aile izni gerekiyordu. Neyse zaman geçtikçe  artık yaşım 18 olmuştu.  Fakat  bu kez de  maddi imkanlar dan olamıyordum ameliyatı. İyice kafaya takmıştım ki sürekli bu operasyonları yapan doktorlardan yardım istiyordum. Ama kimse yardımcı olmadı. Bir gün Cüneyt babamla tanıştim .Bakın baba diyorum; çünkü baba gibi adamdır kendisi . Maddi durumumu ve engel durumumu anlattım. Ve hic dusunmeden bana yardimci olacağını söyledi Cüneyt babam. Bu arada halen ailem nasıl da karşıydı bana. Ama nasılda gözüm döndüyse, kendi başıma gitmeyi göze alacak kadar kararlıydım. Nihayetinde ailemi ikna edebilmiştim. Ve  9 haziran 2015 de tüp mideliler arasına ben de girdim . Birkez daha emin oldum ki hayatımda aldığım en doğru kararlardan biriydi . Iyiki olmuşum.  Sağlık durumum gayet yerinde ve en önemlisi de ayaklarımda artık yük yok ve çok rahat yürüyorum. Ve doktoruma  çok teşekkür  ediyorum Cüneyt Kırkıl’ dan Allah bin kere razı olsun. Kalbi gönlü güzel insan kendisi. Çünkü bu mesleği insanlara faydalı olmak için yapıyor.  O yüzden iyiki tüp mideliyim.  (25.01.2018)

Şura H. K. 

20 Haziran 2016 da Fırat Üniversitesinde Tüp mide ameliyatı oldum. 128 kilo olarak başladığım YENİ hayatıma 58 kilo olarak ama en önemlisi sağlıklı olarak devam ediyorum. Çocuklarıma dinamik ANNE, eşime kendisi gibi yaşam dolu olarak yeniden doğmak harika bir duygu. Umutsuz, bıkmış, faydasız halimi hatırlamak bile istemiyorum. En önemlisi ise Doktorum Cüneyt Kırkıl ile doğru yerde doğru insan olarak tanışmamdır. Ne mutlu bana böylesi harika bir doktorum var. Hiç bir zaman kendimi yanlız hissettirmedi. Desteği halen devam etmekte. Çok yaşayın Sn Cüneyt KIRKIL . Hayatım boyunca minnettarım .. (22 Temmuz 2017) 

Tayfun T

2016 yılının Haziran ayında Tüp mide ameliyatı oldum. 190 kiloydum o zamanlar. Cüneyt Kırkıl Hocamın ellerinde şifa buldum.  Sorunsuzca evime döndüm. 7 ay sonunda verdiğim kiloyla 120 ye inmiştim. Şu anda 14 aylık ameliyatlıyım ve 95 kiloyum.  Sağlığımdan çok memnunum. Sorduğum sorulara cevap aldım. Benden Hiçbir zaman ilgisini esirgemedi Cüneyt hocam. Hiç Elazığ da değilmiş sanki aynı şehirde gibi ilgilendi. BU ameliyatı olduktan sonra en çok sevindiğim olay , zayiflamak bir insan için hatta yaşam için gerçekten çok güzel birşey,  yaşamin ne olduğunu anladım.  Bir insanın  yediği şeylerle kilo almaması  çok güzel. Teşekkürler Cüneyt Hocam .

Sema K

Ben 31 ocak 2017 ‘de Elazığ Tıp Fakiltesi Hastanesi’nde tüp mide ameliyatı oldum. 138 kilo ile girdim hayatımın değişeceği o kapıdan. Henüz 6 ay oldu ve 95 kilo ile yoluma devam ediyorum. Artık nefes nefese kalmıyorum her hareket ettiğimde,  yada yolda yürürken acaba insanlar ne düşünüyor diye dertlenmiyorum. Eşimin yanında yürürken, yanına yakışmıyorum diye takmıyorum kafama. Şimdilik kayettiğim  43 kilo bunları verdi bana. Birde ideal kiloma ineyim, işte o zaman  değmesinler keyfime. Can hocam CÜNEYT KIRKIL ,ALLAH sizi bu dünyada bizlere umut olarak yaratmış.  İyi ki tanıdım sizi. Hayatımın sonuna kadar dualarımda olacaksınız, sonsuz teşekkürler…​( 30 Temmuz 2017) 

Özlem C

Gecen sene bu zamanlar zayıf olmak hayaldi benim için. Yılların yükü artık beni mutsuz biri olarak yaşamaya mahkum etmişti. Oysa ki tek isteğim sağlıklı bir insan olarak yaşamaktı.O günlerde uzun uzun yazılar yazıyordu ablam dediğim ameliyat olmuş o kadın. Günden güne değişen ve zayıflayan fotoğrafları vardı facebookta. Oysa aynı gün doğmuştuk ve benden 9 yaş büyüktü ve hep şişmandı..Bir akşam mesaj yazdı bana. İçinde bulunduğum durumu anlattım. Beni belki de en iyi anlayabilecek insandı Canım ablam . O gece bana çok şey anlattı ve sabaha onunla birlikte kendimi tahliller,endoskopi koşuşturmasında buldum. Derken bir anda Elazığ'dan gelen bir telefonla kendimi, hayatımın en önemli kararırını verirken buldum.17 Kasım 2016  operasyon tarihimdi.  Verilen tarihin bir gün öncesi hep yanımda olan ablam ve annemle birlikte Elazığ'a doğru yola ciktık.  Artık yeni hayatımın ilk adımını atmak icin canım doktorum Cüneyt Kırkıl'a emanet etmiştim kendimi.Çok şükür ki bu kararımdan bir gün bile pişmanlık duymadım.
İyi ki ablam bana hem destek hem yoldaş oldu.Ve yolum Elazığ'dan gecti.Artık yoluma umutlu devam ediyorum. Artık severek yaptığım işim var. Artık mutsuz değilim. Ve günden güne gerçekleşen zayıf ve sağlıklı insan olma hayalim gerçekleşti. Sadece inanın ve kendinizi hem insanlığıyla hem hekimliğiyle kanatsız meleğimiz olan  Doç.Dr Cüneyt Kırkıl'a ve ekibine emanet edin.Emin olun ki sonuç harika olacak.Bu mutluluğun tarifi imkansız.Hersey için teşekkürler,minnettarım.

TUBA U.

Cüneyt hocam en umutsuz zamanımda dokundu hayatıma, Tüp mide ameliyatı olmuştum ama yarım kalmıştı ideal kiloya ulaşma hayallerim.Ne kadar uğraşsam da kilo veremiyordum. Umutsuzdum . Elimde yarım kalmış hayaller,gerçekleşmeyen hevesler ve lanet olası kocaman bir mide vardı. Revizyon olmam gerekiyordu. Psikolojim yerle bir iken binlerce şükür olsun rabbime, Cüneyt Kırkıl hocam beni yeniden yaşama bağladı . Bambaşka kaliteli bir hayata gözlerimi açtım. Revizyon cerrahisinden sonra ( 20 Ekim 2016) 35kg , toplamda 60 kg kaybettim. Herzaman dualarımdadır canım hocam Cüneyt Bey. Ve dilerimki daha nice başarıları olsun. Onu çok seviyorum.

Banu K

Bu ameliyata karar verdiğim zaman ilk işim en doğru hastaneyi ve en doğru doktoru araştırmak oldu. Tüm oklar beni Elazığ Fırat Üniversitesi’ne yönlendirdi.  Bu arada  çevremde ki insanlara Elazığ dediğim zaman “Yok artık ne işin var taaa Elazığ’da”  şeklinde çok tepkiler aldım. Ama olsundu... Bu yorumlar hiç önemli değildi benim için. İçimde en ufak bir korku ve endişe olmadan atladım uçağa.( 3 Şubat 2017) Ver elini  Elazığ. Şimdi Ameliyat olalı 6 ay oldu. Belki de hayatımda geçirdiğim en güzel 6 ay. Neden mii?  Çünkü zayıflıyorum!..Şu an 154 kilodan 117 kiloya indim bile.  Çünkü mutluyum!.. Çünkü imkansızı başarıyorum!.. Çünkü süperim yaaaa!!!....

Elazığ... Hayatımın değiştiği yer.. Cüneyt Kırkıl... Hayatıma sihirli dokunuşlar da bulunan mükemmel ötesi insan... Hayranım yaaa...Bir insan nasıl hem bu kadar başarılı olurken bir o kadar alçak gönüllü, mütevazi ve iyi kalpli olabiliyor.. Ama bu insan Cüneyt Kırkıl ise  oluyor demek ki. Ameliyat olduğum günden beri sayın Hocam Cüneyt Kırkıl a her zaman dua ediyorum. Rabbim O’na sağlıklı sıhhatli mutlu uzun uzun ömürler versin ki daha nice “Banu’ları” tekrar hayata döndürsün.Şimdi bir şişman görünce hemen yanına koşup başlıyorum anlatmaya.. Ammaaaa... İllede Elazığ, illede Cüneyt Kırkıl diyorum. Saygılarımla

Ecem Ş

Ben 09.02.2017 de tüp mide ameliyatı oldum. Bu benim 5 yıllık hayalimdi. Her gece dua ederdim, istediğim gibi biri olmak için,  korkmadan sevmek için, sevildiğimi bilmek için. Fakat bu hayalimin üstüne gitmek için de hiç çabam yoktu . Çünkü şeker hastasıydım. Aç duramıyordum. Spora gidiyordum, spor bittikten sonra ellerim titrerdi ve yemek yerdim, onca çabam boşa çıkardı. Ameliyat içinöğrendiğim bir şey, doktorunu seçmek , bulmak  çok önemli. Bulunduğum şehirdeki doktor beni ameliyat yapacağını söylemişti ama çok korkuyordum.  

5 yıl boyunca konusmadığım, araştırmadığım doktor kalmadı. Bir gün karşıma , blog yazısında  benimkine benzeyen bir hayat hikayesin okudum. Ve okurken ağladım. dayanamayıp kendisine yazdım “çok etkilendim” diye. O’nun bana dediği ve hayatım boyunca unutmayacağım bir sözü var; “kendi fırsatını kendin yarat” !!!. Bu cümlenin  üzerine daha önceden bilgilerini aldığım  Cüneyt hocayla irtibata geçtim ve  başvurumu yaptım. Ameliyat tarihim geldiğinde hayatımı değiştiren belki de ömrüm de hiç tatmadıgım mutlugu veren o güzel insanla karşılaştım. Hiç unutmam  ameliyat kapısının önde sedyede beklerken  ağlıyordum. Cüneyt hoca yanıma geldi “ağlama ve korkma birşey olmaycak” dedi. Oysa  ben korkudan ağlamıyordum, çünkü Cüneyt hocaya sonsuz güvenim vardı ve gülerek Cüneyt hocaya “ben mutlulukdan ağlıyorum” dedim. O günden sonra da Allah'ıma binlerce şükür olsun ki acıdan hiç ağlamadım, gözünden akan her damla yaş mutlulukdan oldu.

Cüneyt hocaya ne kadar teşekkür etsem az olur. O dünyanım tüm güzelliklerini hak eden bir insan. Çünkü yaşamak icin, mutlu olmak için gereken  birçok güzelligi ben ve benim gibi olan çok insana verdi . Kendine güvenmeyi, aynalara bakarken “ben de güzelmişim” demeyi, hatta ve hatta  aşkı ve  biri tarafından sevilmeyi verdi . Anlatacak belki de çok şey var ama her biri Cüneyt hoca için az olur . Bu amaliyat olan herkesinde dediği gibi hayalerinizi asla ertelemeyin ve doktorunuzu çok iyi seçin . Bu mutlugu herkesin yaşaması dileği ile .

Şule K

03.02.2015 tarihinde  Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi  hastanesinde tüp mide ameliyatı oldum. Öncesinde  bir kaç yıl bu ameliyatları araştırdım. Hatta çokca  araştırdım. Ama sonra  Cüneyt Kırkıl hocayı bulduğumda gözümü kırpmadan hastaneye koşarak gittim. Operasyon öncesi 120 kilo olan ben,  şuan 60 kiloyum. Eskiden olan hastaliklarim bel fıtığı, uyku apnesi, kolestorol,  yüksek  seker ve bir kac hastalik daha vardı.  Yıllarca bunlarla mücadele ettim.Ama simdi hocam Cüneyt Kırkıl  sayesinde gayet saglikliyim, Kuş gibi hafifim. Artık her istediğimi giyiyorum,  İnsanların içine rahatca çıkabiliyorum,  Hayallerimi gerceklestiriyorum. Bir insan başka ne ister ki? Sağlığıma kavuştuktan sonra da bir çok kişiyi bu ameliyatlar konusunda aydınlattım ve yönlendirdim, Onlar da artik sağlıklı ve mutlu.İyi ki hocam çıktı karşima. O’nu  tanıdığım için çok mutluyum.  İyi ki varsınız saygıdeğer hocam Cüneyt Kırkıl. 

bottom of page